Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Site İsmi : interaktifsozlukler.com

Site Konusu : İnteraktif sözlükler hakkında çarpıcı analizler bu sitede

Domain Kayıt Zamanı : Ekim - 2017

Tanıtım ve Açıklamalar : Her gün yeni bir interaktif sözlük sitesi kuruluyor. Peki bu sözlük sitelerinden kaçı başarılı olmakta? Üzülerek söylemeliyiz ki, açılan yeni interaktif sözlükler arasından pek azı yeterli aktifliğe ulaşabiliyor. Zira pek çok kişi; Ekşi Sözlük, Uludağ Sözlük, Dünya Sözlük gibi siteleri tercih etmekte. Yeni açılan sözlük sitelerinin başarı elde etmesi için, bu büyük sitelerle rekabet edebilmesi lazımdır. Tabi bunun için de iyi bir reklam bütçesi ayırmak gerekecektir.

Siz de sözlük kurmak istiyorsanız, öncesinde mutlaka araştırmalarda bulununuz. Diğer sözlük sitelerinde pek olmayan özelliklere sahip olmayı hedefleyebilirsiniz. İyi bir reklam bütçesi elbette, sizin için olmazsa olmaz. Zira yeni sözlük sitelerinin ayakta durabilmesi için para harcamak gerekiyor.

Bugün sizlere interaktif sözlükler ile ilgili çok kıymetli analizlerin yer aldığı bir site tavsiye edeceğim. Sitenin ismi, yazımızın başında da vurgulamış olduğumuz gibi, interaktifsozlukler.com şeklindedir. Site üzerinden, pek çok sayıda interaktif sözlük hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ben site ziyaretçilerine https://interaktifsozlukler.com/interaktif-sozluklerin-amaci-nedir makalesini özellikle önermek isterim.

interaktifsozlukler.com platformu üzerinde, her ay interaktif sözlükler arasında bir sıralama yapılır. En aktif interaktif sözlükler, her ayın başında ziyaretçilerle paylaşılmaktadır. Zirveyi genellikle ekşi sözlük sitesi almakta. Ekşi sözlük sitesini takip eden siteler; Uludağ Sözlük, Instela ve Dünya Sözlük oluyor.

İnteraktif sözlük nedir sorusuna detaylı yanıt almak isterseniz, bu konuda da yine interaktifsozlukler.com sitesine giriş yapabilirsiniz. Tüm site ziyaretçilerine sevgilerimizle 
2
Web Sitelerinden son haberler / Türkçe Bitcoin Forum - Btcforumu.com
« Last post by admin on January 19, 2018, 03:56:14 PM »
Domain İsmi : Btcforumu.com

Sitenin Konusu : Türkçe Bitcoin Forum - Btcforumu.com

Sitenin Aktif Olma Tarihi : Aralık 2017

Açıklamalar - Tanıtım : Btcforumu.com adı altında yayın hayatına başlayan bitcoin forum sitesine hepiniz hoş geldiniz. Bildiğiniz gibi, son yıllarda bitcoin ve benzeri sanal paralara yoğun bir talep mevcut. Bu talepten ötürü, bitcoin gibi sanal paraların değeri her geçen gün daha da artıyor. Pek çok ekonomi uzmanı, bitcoin için geleceğin parası nitelendirmesini yapmakta. Günümüzde birçok işletme, bitcoin ödeme metodunu kabul eder durumdadır. Bitcoin gibi sanal paraların böylesine popüler olduğu bir ortamda, bitcoin forumuna ihtiyaç kaçınılmaz. Btcforumu.com isimli internet adresi, bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılamak amacıyla kurulmuştur. Bitcoin yatırımı yapanlar, hiç vakit kaybetmeden bu foruma üye olabilir.

Türkçe bitcoin forum sitesi arıyorsanız, gönül rahatlığıyle btcforumu.com içerisine girebilirsiniz. Forumda sizleri en güncel bitcoin haberleri bekliyor olacaktır. Buradan, diğer üyelerle bitcoin ve diğer altcoinler ile ilgili sohbet etmeniz mümkündür. Litecoin, Ripple, Ethereum gibi dünyaca ünlü altcoinler hakkında sitede ayrı ayrı kategoriler hazırlanmıştır.

İnternetten bitcoin ve altcoin madenciliği üzerine bilgi almak isteyenler, bu konuda da yine coin forum sitesi btcforumu.com 'u ziyaret edebilir. Sitede bitcoin madenciliği ve altcoin madenciliği hakkında birbirinden kıymetli makaleler yer almaktadır. Tüm site ziyaretçilerine şimdiden bol kazançlar dileriz.
3
Web Sitelerinden son haberler / En pratik tatlı tarifleri burada sizi bekliyor
« Last post by admin on January 19, 2018, 03:27:41 PM »
Sayfa linki : https://www.yemeklim.com/kategori/tatli-tarifleri

Konu başlığı : En pratik tatlı tarifleri burada sizi bekliyor

Web Sitenin kayıt edilmiş olduğu ay ve yıl : 07 / 2017

Site ile alakalı tanıtım mesajı : Tatlı severlere müjde! Bugün tatlı meraklıları için harika bir internet sitesi tanıtacağım. Site üzerinden, ziyaretçiler her biri son derece lezzetli tatlı tariflerini inceleyebilecektir.

En sevilen tatlı tarifleri yemeklim.com isimli web adresinde, sizler için hep bir araya getirilmiştir. Sitede sizleri yoğurt tatlısından şam tatlısına, kar topu tatlısından churros adlı tatlıya, susam krokandan bahar tatlısına kadar çeşit çeşit tatlı tarifi bekliyor olacak. Ve bu tarifleri, büyük bir keyifle okuyabileceksiniz.

Siteye eklenen tüm tarif sayfalarında; yemeğe dair görsel, yemek için gerekli malzeme listesi ve yemeğin adım adım hazırlanış şekli bulunabilecektir. İnternetten keyifle tatlı tarifi okumak isteyen herkesi, bu siteye davet ederiz.

Yemeklim.com ziyaretçileri, karşılarında pratik tatlı tarifleri de görebilir. Tatlı sevenler fakat tatlı hazırlamak için yeterli vakti olmayanlar, yemeklim.com adresinde kendine yer bulan pratik tatlı tariflerine gözatmalıdır. Herkese şimdiden afiyetler olsun.
4
Web Sitelerinden son haberler / Sporcu taytı arıyorsanız doğru adrestesiniz
« Last post by admin on January 17, 2018, 09:50:25 PM »
Sporcu taytı arıyorsanız doğru adrestesiniz

Kaliteli, şık ve kullanışlı tayt modelleri arıyorsanız, bu konuda sizlere alisverissokagi.net adresini gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Site ile birlikte, en iyi sporcu taytlarını avantajlı fiyatlarla alabileceksiniz

Her gün çok sayıda kişi, alisverissokagi.net adresine giriş yaparak buradan spor tayt ürünleri sipariş etmektedir. Siz de spor yaparken ya da günlük yaşantınızda tayt kullanmak isterseniz, bu siteden siparişlerinizi iletebilirsiniz.

Alisverissokagi.net platformunda, spor taytlarına ek olarak, daha pek çok sayıda ürün ziyaretçilere takdim edilmiştir. Sitede her zevke uygun pantolonlar, çeşit çeşit tulumlar, birbirinden şık gömlekler ve fazlası ziyaretçileri bekliyor olacak.

Site ile ilgili anahtar kelimeler: Spor tayt, tayt modelleri
5
Web Sitelerinden son haberler / Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu Propolis Bilgilendirmesi
« Last post by admin on January 17, 2018, 09:26:54 PM »
PROF. DR. DİLEK BOYACIOĞLU PROPOLİS BİLGİLENDİRMESİ

İstanbul Teknik Üniversitesi AB Merkezi Araştırma Ofisi Başkanı, İTÜ Kimya-Metalurji Fakültesi, Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. DR. Dilek Boyacıoğlu Propolis Hakkında Merak Edilen Soruları Yanıtlıyor!

 

Propolis Nedir?

Propolis; arıların, bitkilerin reçinemsi kısımlarından topladıkları güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip doğal bir arı ürünüdür.

Propolis ham haldeyken, içerisinde balmumu ve diğer reçinemsi maddelerle karışık halde bulunur. Propolisin yüzde 50’den fazlası reçinemsi maddelerden yani antioksidan bileşenlerden oluşur. Kalan kısmının da büyük bir bölümü balmumudur. Ham halde propolisi vücudumuz yalnızca yüzde 2 oranında sindirebilir. Propolisten faydalanabilmemiz için mutlaka ekstrakte edilmesi yani özütlenmesi gereklidir. Bu işlem sırasında balmumunun tamamen uzaklaştırılması gerekir. Bu uzmanlık ve özel ekipmanlar gerektiren teknik bir işlem olup gıda mühendisleri tarafından yapılmalıdır.

 

Propolis Özütleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Propolisin içerisindeki bileşenlerin yüzde 95'i sadece alkol ve alkol türevlerinde (etanol, glikol, gliserol vb.) çözünür özelliktedir. Bu sebeple propolis alkol ve alkol türevlerinde özütlenmelidir. Propolis su ve yağda çözünmediği için, propolisin su ve yağ ile hazırlanan özütlerinden vücudumuz hiçbir fayda görmez. Literatürde bulunan bilimsel çalışmalarda da propolisin alkol özütü ve özellikle etanol özütü kullanılmaktadır. Yani propolisin faydalı kısmını elde etmek için mutlaka özütleme işleminde alkol veya türevi maddeler kullanılmalıdır.

Propolisin özütleme aşamasında kullanılan etanol vücudumuzda da doğal olarak üretilen ve birçok gıdada doğal olarak bulunan bir alkol türüdür. Örneğin; boza, kefir gibi fermente gıdalarda ve portakal, narenciye gibi meyvelerde doğal olarak bulunur. Meyvelerden portakal suyunu ele alırsak ve bir karşılaştırma yaparsak; bir bardak (300 ml) portakal suyunda 0,64 g etanol bulunur. Yüzde 30 propolis içeren etanol özütünden günde 20 damla tükettiğinizde ise 0,16 g etanol almış olursunuz. Dolayısıyla bir bardak portakal suyunun dörtte birine denk gelmektedir. Bu miktar zararlı bir miktar değildir. Sarhoşluk vermez dolayısıyla sağlık için kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Glikol ve gliserol ise şeker alkolü olup birçok gıda ve kozmetik üretiminde kullanılmaktadır. Birçok gıdada da doğal olarak bulunur. Sarhoşluk veren alkol olmadığı için, alkol içerir ibaresiyle satışa sunulmasına gerek yoktur. Glikol ve gliserol içeren ürünler alkolsüz sınıfında satışa sunulabilir. Günde 20 damla propolisin glikol özütü tüketildiğinde yaklaşık 0.15 gr glikol alınmış olunur. Bu da gıdalarda doğal olarak bulunan miktarın çok çok altındadır. Ayrıca, Amerika ve Avrupa Gıda ve İlaç Dairelerinin bu maddeler için verilen günlük alım dozu limitlerinin çok çok altında kalmaktadır.

 

Propolis Neden Acıdır?

Öncelikle saf propolisin doğal tadının acı olduğunu bilmek gerekir. Propolisin yüzde 50’den fazlası reçinemsi maddelerden yani antioksidan bileşenlerden oluşur. Tıpkı soğan ve sarımsakta olduğu gibi yüksek antioksidan maddeler içeren ve şeker içermeyen gıdaların doğal tadı acıdır. Propolis de hiç şeker içermediğinden ve yüzde 100 antioksidan maddelerden oluştuğundan tadı doğal olarak acıdır. Piyasadaki ürünlerde tadını hafifletmek, güzelleştirmek ve görünüşünü çekici kılmak için tatlandırıcı, renklendirici vb. yapay maddeler katılmaktadır. Fakat bu şekilde ürünün saflığı ve doğallığı bozulmuş olur. Ayrıca bu katkı maddeleri alerjik etki gösterebilir. Oysaki propolisi alerjik bireyler de kullanabilmektedir ve mevsimsel alerjilerde, alerjik rinitte propolis çok etkili bir üründür.

Bu nedenlerle tüketicilerin bilinçli olması; propolisin menşei ve nasıl üretildiğini mutlaka sorgulamaları gerekir. Kovandan sofraya bir kontrol sistemi, uzmanlık ve alt yapı gerektiren bu konuda propolis adı altında satılan her ürünün propolis olmayabileceğini unutmamak gerekir.

 

Propolisi Nasıl Kullanmalıyız?

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Türkiye'den ve dünyadan toplanan pek çok üründe yapılan analiz sonuçlarına bakıldığında, toz propolise, slikon dioksit, maltodekstrin vb. miktar artırıcı katkı maddeleri kullanılarak propolisin çoğaltıldığı, renginin propolise benzemesi için boyar maddeler katıldığı hatta ağaçların yaprak, sap ve tomurcuklarının öğütülüp toz propolise katılabildiği ortaya konulmuştur. Bu nedenle toz propolis kullanılması düşünülüyorsa mutlaka saf propolis temin edilip rendeleyerek öğütülmesi, öğütülmüş hazır ürünlerden uzak durulması gerekmektedir.

Propolisin daha çok damla formu kullanılmaktadır. Damla propolis kullanacaklar için bilinmesi gereken en önemli durum propolisin su ve yağda çözünmediğini bilmek olacaktır. Bu nedenle su ve yağ ile hazırlanan özütlerinden vücudumuzun hiçbir fayda görmeyeceğini bilmemiz gerekir. Piyasada bulunan bu tarz ürünlerden uzak durmak gerekir.

www.beeo.com.tr
6
Web Sitelerinden son haberler / Uzman Eczacı Ve Farmakolog Ayşe Sibel Ersoy
« Last post by admin on January 17, 2018, 09:07:23 PM »
UZMAN ECZACI VE FARMAKOLOG AYŞE SİBEL ERSOY

1964 Ceyhan doğumlu bir eczacı. İlk, orta, lise öğrenimini Adana'da tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazandı. Okulu bitirdikten sonra Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden Farmakoloji uzmanlığını aldı. 1993 yılında eczanesini açtı. 25 yıldır bu eczaneyi işletmekte.

Tek hedefinin farklı ve değerli bakış açısı ile eczacılık sektörüne katkıda bulunmak ve güven temelinde müşteri portföyü oluşturmak olduğunu söyleyen uzman eczacı ve farmakolog Ayşe Sibel Ersoy, sosyal medya hesaplarından danışanlarının sağlığını korumak, hasta olmalarını engellemek anlamında değerli bilgiler vererek farkındalık yaratıyor.

"Sevdiklerinize sağlık hediye edin" sloganı ile gerçek hediyenin sağlık olduğunu ve bu anlamda güvenilir noktalardan birinin eczaneler ve eczacı danışmanları olduğu bilincini yaymak istiyor.

Ankara Eczaneleri arasında oldukça bilinen bir yere sahip olan Sibel Ersoy Eczanesi’nde, bu farkındalıkla 3 Eczacı, 2 eczacı teknisyeni ve 1 diyetisyen çalıştıran Ayşe Sibel Ersoy aynı zamanda Felsefe 4. sınıf öğrencisidir.

Her hafta farklı konuklarla ilgi çekici konular üzerine canlı yayınlar yapan Ayşe Sibel Ersoy'u aşağıdaki sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

facebook.com/aysesibelersoy

instagram.com/aysesibelersoy

twitter.com/aysesibelersoy
7
BETÜL AÇIKALIN: İDEALİST BİR DOKTORUN YOL HİKAYESİ

Kişilerin kader çizgisini değiştiren anlar vardır. Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Betül Açıkalın'ın hikayesi de böyle bir 'an'da değişmiş. Annesini yerde baygın görmesi, bu kutsal mesleğe adım atma sebebi oldu.

Kendi ifadeleriyle "İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi ile yolumun ilk kesişmesi, meslekle ilk tanışmam, ideallerim, kazandıklarım ve kaybettimlerim... Ardından kardeş fakülte Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları İhtisas günleri... Hayranı olduğum hocalarımın onkoloji hasta vizitlerinin arka planlarında bizlerle yaşam ve ölüm üzerine yaptıkları konuşmalar, onkolog olma hayalini zihnime yerleştirdi. Bu hayalle beraber yolum mesleğe ilk adım attığım fakültem ile tekrar kesişti. Artık hayatımın tam merkezinde gerçekler; yaşam ve ölüm vardı. Sanki ben elimi uzatırsam onları burada bu dünyada daha fazla tutabilirdim. Ölümle yaşam arasındaki ince çizgiyi daha kalınlaştırabilir miydim?" diyen idealist bir Onkolog.

Meslek hayatında pek çok hasta hikayesi ve onların yaşam mücadelelerine tanık olan Dr. Betül Açıkalın, önce bir anne sonra bir kadın doktor olarak daha fazla ne yapabileceği noktasından yola çıkarak tamamlayıcı tıp ile tanıştı. Özellikle bitkilerin sihirli dünyasında dolaşıp sihrin nerede zehire dönüştüğünü öğrendi. Gençlik vaadeden bitkilerden, kanser hastalarına şifa olanlara kadar hepsiyle tek tek tanıştı. Bu tanışma daha sonra vazgeçemediği bir dostluğa dönüştü.

"Yaşamın neresinde olursanız olun; önce kendiniz sonra sevdikleriniz için sağlık, huzur ve denge içinde kalın... Gittiğiniz yol, varmak istediğiniz noktaya ulaşmıyorsa; ya yolunuz yanlıştır ya da rehberiniz..." diyen Betül Açıkalın İstanbul Onkologları arasında mesleğine olan idealist tutumuyla öne çıkmakta.

www.drbetulacikalin.com
8
Web site adı : https://emeduza.comSitenin başlığı : Emeduza.com üzerinden ilk adım ayakkabısı alabilirsiniz

Sitenin kayıt edildiği ay ve yıl : Aralık 2016

Site ile ilgili açıklamalar : Bebeğinize şık ve aynı zamanda kullanışlı ayakkabılar satın almak isterseniz, hiç tereddüt etmeden emeduza.com sitesine giriniz. Site üzerinden, birinci sınıf kalitede bebek ayakkabıları sipariş edebileceksiniz.

Sitede çeşit çeşit ilk adım ayakkabısı bir araya getirilmiştir. Siteye bağlananlar, en avantajlı fiyatlarla, ilk adım ayakkabıları satın alma fırsatı bulabilecektir.

İleteceğiniz ayakkabı siparişleriniz için herhangi bir kargo masrafı altına girmezsiniz. Sitede, ayakkabılar için ücretsiz kargo fırsatı ziyaretçileri bekliyor olacak.

İnternet üzerinden güvenle bebek ayakkabısı almak için, siz de pek çok kişi gibi emeduza.com adresine bağlanabilirsiniz. Sitede en güzel makosenler, birbirinden şık isimlikler ve fazlası yer almaktadır. Bebeğinizin ismini, hastane odasına ya da evinize ahşap harflerle yazdırmak adına, bu siteden isimlik alabilirsiniz. Işıklı duvar süsleri, masa üzeri için ahşap isimlikler ve duvarlar için isimlikler bu siteden sipariş edilebilir. Renk renk ve desen desen birçok farklı isimlik sitede ziyaretçilere sunulmuştur.

Gerek birbirinden şık isimlikleri ile, gerekse de en güzel bebek ayakkabıları ile adından sıkça söz ettiren emeduza.com adresine sizleri de bekliyoruz. Siparişlerinizin ödemesini, kredi kartınıza taksit fırsatı ile gerçekleştirebilirsiniz. Burada üç boyutlu güvenlik sistemi bulunmaktadır.

Herkese şimdiden keyifli alışverişler dileriz.
9
Web Sitelerinden son haberler / Padişah Halı
« Last post by admin on January 17, 2018, 02:24:04 PM »
Tek tuşla halı sipariş edebileceğiniz site - Halial.net

Siz de hemen halial.net isimli internet adresine giriş yapın ve buradan dilediğiniz halıyı tek tuşla sipariş etme fırsatı yakalayın. Sitede sizleri birbirinden şık ve bir o kadar da kullanışlı halı modelleri bir arada bekliyor olacaktır. Bu halıları bütçenizi zorlamadan satın alabilirsiniz.

İnternet üzerinden ekonomik ve aynı zamanda kaliteli halı sipariş etmek isteyen herkesi, halial.net platformuna davet ediyoruz. Sitede en başarılı halı markaları bir arada bulunabilecektir. Padişah halı, Merinos halı gibi ünlü halı markalarının ürünleri sitede ziyaretçilere takdim edilmiştir.

Halial.net üzerinden ileteceğiniz halı siparişleriniz için, kargo ücreti ödemenize gerek yoktur. Tüm siparişlerde, kargo sizler için ücretsizdir.
10
Web Sitelerinden son haberler / Kripto para hesaplama araçları - Senhesapla.com
« Last post by admin on January 14, 2018, 10:05:29 PM »
Kripto para hesaplama araçları - Senhesapla.com

Herkese merhabalar. Bugün sizlere senhesapla.com adı altında faaliyet gösteren çok özel bir site tanıtmak istiyorum. Bu site içerisinde çok sayıda farklı kripto para hesaplama aracı kendine yer bulmuştur. Site üzerinden kripto paralar ile ilgili çeşit çeşit hesaplamalar yapma fırsatınız olacaktır.

Senhesapla.com isimli internet adresinde yer alan içerikler, sadece belirli hesaplama araçlarıyla sınırlı değildir. Sitede bitcoin gibi çok sayıda kripto para hakkında güncel haberlere de rastlanabilir. Kripto para dünyasında olup biten gelişmeleri anlık olarak izlemek isterseniz, bu konuda senhesapla.com adresinden asla şaşmayınız.

Bitcoin gibi sanal paraların ne gibi fiyatlarla alınıp satıldığını yine senhesapla.com platformu vasıtasıyla öğrenebilirsiniz.
Pages: [1] 2 3 ... 10