Doğru İstanbul Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur


Doğru İstanbul Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur

İstanbul boşanma avukatı tipik bir boşanma prosedürü sürecine kısa bir genel bakış sunmalıdır. Eğer diğer eş zaten boşanma davası açmışsa, danışmanlık bu zamandan daha sonra başlar.

Net Olmak

İlk soruları netleştirmek için telefonla veya e-posta yoluyla bağlayıcı olmayan ve ücretsiz iletişim kurmalıdır. Her sorunuz ve desteği için sizden ücret talep etme hakkı olsa da iyi avukatlar bunu müvekkilleri ya da müvekkili olacak kişiler için severek yapar.

Ücrette Açık Olmak

Sabit bir oranda veya boşanma ve ücretin değerlendirilmesi ile ilgili stratejik ve yasal soruların netleştirilmesi için gereken süreye göre ilk danışma (yasal ücret, zaman ücreti veya sabit fiyat mümkündür) size açık ve net olmalıdır. Genelde avukatlar ekstra ücret istemez. Eğer sürekli sizden farklı farklı nedenlerle ücret talep eden bir avukatınız varsa değiştirmelisiniz.

Do-ru-stanbul-Bo-anma-Avukat-Nas-l-Bulunur

Belgeleri Düzenlemek

Gerçeklerin açıklığa kavuşturulması, özellikle medeni ilişkiler ( ayrılığın gözden geçirilmesi ve ilgili belgelerin gözden geçirilmesi dahil nafaka, tazminat ve çocuklar vs.) ve ekonomik ilişkiler evlilik sözleşmesi , ortaklık anlaşmaları, vasiyet vs. hepsini gözden geçirilmelidir.

Anlaşmaya Gitmek

İstanbul boşanma avukatı stratejinin belirlenmesini sağlar. Önce karşılıklı tartışmasız anlaşmalı bir şekilde boşanma olasılığının incelenmesi ve boşanma işlemlerinin ekonomik ve diğer amaçlarının belirlenmesi gerekir.

Doğru Hamleleri Yapmak

Boşanma prosedürünün kendisi, yasal temsil gerektiren boşanma başvurusunun yapılmasıyla başlar. Anlaşmazlıkla yani çekişmeli boşanma durumunda, Boşanma avukatı düzenli olarak nafaka, mal paylaşımı veya velayet gibi ayrı ayrı başvurular yapar. Son olarak boşanma, boşanma kararnamesinden geçer.

Diğer Tarafın Avukatı ile İletişim Kurmak

Boşanma işlemleri, boşanma süreci ve maliyetleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri ve başarılı bir boşanma hakkında taktik ve stratejik konuları avukatınız size anlatmalıdır.

Evliliği Müvekkilin Çıkarlarına En Yakın Şekilde Sonlandırmak

Boşanma tarihi ancak sorumlu aile mahkemesindeki hâkim boşanmayı karara hazır bulduğunda gelir. Bunun için özellikle eşlerden bazı bilgiler alınmalı ve argümanlar avukatlar tarafından yeterli şekilde paylaşılmalıdır.

 

Doğru İstanbul Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur ile Benzer Yazılar:

13 Nisan 2020 Saat : 11:47

Doğru İstanbul Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar