İlk yerli uydu İstanbul’u havadan görüntüledi

İlk yerli uydu İstanbul’u havadan görüntüledi

Türkiye’de tasarlanıp üretilen ilk yer gözlem uydusu RASAT, 25 Haziran’da İstanbul’u görüntüledi.

Söz konusu fotoğraflarda Karadeniz ve İstanbul Boğazı’nın turkuaz renge büründüğü, Marmara Denizi’nin lacivert renkte olduğu görüldü.

6 Temmuz 2017
bosluk

Projeksiyon perdesi projeksiyon.com.tr üzerinden alınabilir

Projeksiyon perdesi projeksiyon.com.tr üzerinden alınabilir

Projeksiyon perdesi projeksiyon.com.tr üzerinden alınabilir

Müşterilerine en özel projeksiyon perdelerini hep bir arada sunan projeksiyon.com.tr adresi, her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Site sayesinde, birbirinden kaliteli projeksiyon perdelerini kolayca satın alabileceksiniz.

Projeksiyon perdesi denildiği zaman akla gelen ilk sitelerden biri hiç şüphesiz projeksiyon.com.tr adresidir. Bu özel site ile birlikte, her türlü boyutta ve her marka modelde projeksiyon perdesinden alma şansınız olacaktır.

Arzu edenler evlerinin salonlarına, arzu edenler eğitim kurumlarına, bu site üzerinden projeksiyon cihazları alabilir. Sitede her bütçeye hitap eden cihazlar bulunmaktadır.

Sitede ziyaretçileri projeksiyon cihazı dışında; askı aparatları, akıllı tahta sistemleri, video konferans sistemleri, lambalar ve çok daha fazlası bekliyor olacaktır.

12 Mart 2017
bosluk

Bakan uyardı! Bunu sakın yapmayın

Bakan uyardı! Bunu sakın yapmayın

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, son zamanlarda çeşitli televizyon ve radyo kanallarında piyasa fiyatından çok daha düşük fiyata satıldığı iddialarıyla tablet bilgisayar, cep telefonu ve benzeri teknolojik ürün reklamlarına yer verildiğini belirterek, reklamlara aldanıp 2 bin liralık cep telefonunu 300 liraya almak isteyen tüketicilere dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

Tüfenkci, “Tüketicinin aldığı malı orijinal olduğunu sanarak alması, ancak orijinal çıkmaması, söz konusu malın ayıplı olarak kabul edilmesi sonucunu doğuracaktır. Bu durumda tüketici, mağduriyeti için uyuşmazlık bedeline göre tüketici hakem heyetine ya da mahkemeye başvurabilir ve para iadesi de dahil 4 seçimlik hakkından birisini kullanabilir.” dedi.

22 Eylül 2016
bosluk

Trafiği bitirecek buluş!

Trafiği bitirecek buluş!

Alman teknoloji şirketi Bosch, CES 2016’da akıllı evler, akıllı şehirler, ağa bağlı mobilite ve Endüstri 4.0’ayönelik çözümlerini sergiledi. Ağa bağlı otomobiller akıllı evle iletişim kurabiliyor. Eğlencebilgi sistemi ile otomobil, sürücünün kişisel asistanına dönüşüyor

Şirketin akıllı evler, akıllı şehirler, ağa bağlı mobilite ve Endüstri 4.0’a yönelik çözümlerini sergilediği fuarda ürün ve sistemlerin ortak iletişim içerisinde olmasının önemine işaret etmek için “Simply.Connected” sloganı kullanıldı. Kısaca kolay ve bağlı olarak çevrilebilecek bu kavram şirketin geleceğe yönelik temel felsefesini de kapsıyor.

Ağa bağlı mobilite otomobilleri de kişisel asistana dönüştürüyor. Bosch bunun nasıl olacağını CES’te sergilediği yeni nesil spor otomobil konseptinde gösterdi. Orta konsolun yerini alan ekranda gösterilen bilgiler, aracın mevcut çevresine bağlı olarak değişiyor. Sağ taraftan bir yaya yaklaştığında, bir ışık dizisi sürücüyü uyarıyor. Sürücüler, zaman kazanmak ve yolculuklarını rahat yapmak için otomatik pilotu da etkinleştirebiliyor.

8 Ocak 2016
bosluk

Mars’a gönderilen uydu yörüngeye girdi!

Mars’a gönderilen uydu yörüngeye girdi!

Hindistan’ın Mars’a gönderdiği Mangalyaan uydusunun, Kızıl Gezegen’in yörüngesine girdiği bildirildi.

Şimdiye kadarki “en ucuza mal olan gezegenler arası görev” olarak tarihe geçen Mangalyaan’ın yörüngeye girişi, ülkenin güneyindeki Bangalore kentinde bulunan kontrol merkezinde büyük heyecan yarattı. Merkezde uydunun yörüngeye girişini takip eden Başbakanı Narendra Modi, “ülkesinin imkansızı başardığını” söyledi. Modi, “Kimse yapabileceğimize inanmıyordu ama başardık” dedi.

Bilim adamlarını kutlayan Modi, “Halkımız, bilim adamlarımızla gurur duymalı. Okullarımız, üniversitelerimiz, bu başarıyı alkışlamalı. Kriket takımımız, uluslararası bir turnavayı kazandığında halkımız büyük mutluluk yaşıyor. Bilim adamlarımız, çok daha büyük bir başarı kazandı” ifadelerini kullandı. 5 Kasım 2013’te Bengal Körfezi’ndeki Sriharikota Uzay Üssü’nden fırlatılan Mangalyaan, kısa süre içinde Kızıl Gezegen’in atmosferini araştırmaya başlayacak.

Mars Yörünge Misyonu (MOM) adıyla da bilinen Mangalyaan, sadece 74 milyon dolara mal oldu. Hindistan, Mars’a uydu gönderen dördüncü ülke oldu. Daha önce Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Rus Uzay Ajansı, Kızıl Gezegen’in atmosferini incelemek için uzay aracı göndermişti.

24 Eylül 2014
bosluk
 Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar