Trafiği bitirecek buluş!


Trafiği bitirecek buluş!

Alman teknoloji şirketi Bosch, CES 2016’da akıllı evler, akıllı şehirler, ağa bağlı mobilite ve Endüstri 4.0’ayönelik çözümlerini sergiledi. Ağa bağlı otomobiller akıllı evle iletişim kurabiliyor. Eğlencebilgi sistemi ile otomobil, sürücünün kişisel asistanına dönüşüyor

Şirketin akıllı evler, akıllı şehirler, ağa bağlı mobilite ve Endüstri 4.0’a yönelik çözümlerini sergilediği fuarda ürün ve sistemlerin ortak iletişim içerisinde olmasının önemine işaret etmek için “Simply.Connected” sloganı kullanıldı. Kısaca kolay ve bağlı olarak çevrilebilecek bu kavram şirketin geleceğe yönelik temel felsefesini de kapsıyor.

Ağa bağlı mobilite otomobilleri de kişisel asistana dönüştürüyor. Bosch bunun nasıl olacağını CES’te sergilediği yeni nesil spor otomobil konseptinde gösterdi. Orta konsolun yerini alan ekranda gösterilen bilgiler, aracın mevcut çevresine bağlı olarak değişiyor. Sağ taraftan bir yaya yaklaştığında, bir ışık dizisi sürücüyü uyarıyor. Sürücüler, zaman kazanmak ve yolculuklarını rahat yapmak için otomatik pilotu da etkinleştirebiliyor.

Trafiği bitirecek buluş! ile Benzer Yazılar:

8 Ocak 2016 Saat : 6:47

Trafiği bitirecek buluş! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar