Ses Mikseri Nedir, Ne İşe Yarar?


Ses Mikseri Nedir, Ne İşe Yarar?

Ses Mikseri Nedir, Ne İşe Yarar?

Günümüz teknolojisinin insana kazandırdığı en önemli ögelerin başında ses sistemleri ve bu sistemlerde kullanılan ekipmanlar geliyor. Teknolojinin sağladığı olanaklar sayesinde eskiden yapılması pek mümkün olmayan pek çok işlem ses mikseri denilen ekipmanlar sayesinde kolaylıkla ve çabucak yapılabiliyor.

Ses Mikseri Nedir?

Ses mikseri, bir ya da birden fazla sesin sinyalini karıştırmaya yarayan ve ses sistemlerinde kullanılan bir cihazdır. Ses mikserinin kullanımının en çok bilindiği alanların başında karaoke gelir. Karaoke sırasında CD’den verilen ses ile başka bir yerden gelen sesin sinyali birbiriyle karıştırılır ve böylelikle istenirse ses yüksekliğiniz ya da tonunuzla oynanabilir.

Ses Mikseri Ne İşe Yarar?

Ses mikserlerinin en çok kullanıldığı yerlerin başında büyük müzik stüdyoları geliyor. Bu stüdyolarda her gün onlarca kayıt yapılıyor ve ses mühendisleri tarafından bu sesler belirli kurallara göre düzeltiliyor. İşte bütün bu düzeltmeleri yapmaya yarayan alet ses mikseridir. Bir şarkıcı şarkısını okurken belli yerlerde duyduğumuz alçalma ve yükselmeler de ses mikseri sayesinde yapılır.

Yine benzer şekilde konser, barlarda canlı müzik gibi yerlerde de ses sistemleri kurulurken bu ekipmanların olmazsa olmazlarının başında ses mikseri gelir. Konser sırasında seslerin yüksekliğini, tonunun, tınısının vb. gibi ögelerin ayarlanmasında mutlaka ses mikserinden faydalanılır. Elbette sadece konser vb. gibi organizasyonlar sırasında değil; konferans, panel, çok fazla kişiyle yapılan toplantılar sırasında da ses mikserine ihtiyaç duyulur. Böylece konuşmacının sesinin nasıl ve ne şekilde çıktığı ayarlanabilirken, kendi aralarında konuşan konuşmacıların seslerinin izleyici tarafından duyulması da engellenebilir.

Açık hava organizasyonları, düğünler, nişanlar ve çeşitli etkinliklerde kurulan ses düzeneklerinde de mutlaka ses mikserinden faydalanılır. Özellikle açık havada yapılan organizasyonlarda ses mikserinin önemi oldukça fazladır. Ses mikseri, dışarı verilmemek istenen sesleri bünyesinde toplayarak, dışarıya sadece ses mühendisi tarafından istenen müziğin ya da sesin çıkmasını sağlar. Böylece sesler birbirine karışmaz ve herhangi bir hataya da mahal verilmemiş olur.

Bu ve bu gibi birçok önemli görevi bulunan ses mikserleri, midi ya da büyük boyutlarda organizasyonun tipine ve kalabalık olmasına göre değişebilir. Dolayısıyla önemli olan, yapılacak organizasyona göre bir mikser belirleyip almaktır.

 

Ses mikseri satış adresi

Müzik stüdyolarınız için ses mikseri almak isterseniz, hemen FenomenSes firmasıyla iletişim kurabilirsiniz. Firma sayesinde, en yüksek kalitede ses mikserlerini en avantajlı fiyatlarla temin edebileceksiniz.

Sadece ses mikseri değil, bunun gibi pek çok farklı profesyonel ses sistemini FenomenSes sayesinde alma fırsatınız olabilir. Örnek vermek gerekir ise; profesyonel mikrofonlar, amfiler, hoparlör seçenekleri, anons sistemleri ve di box ürünleri bu firma üzerinden satın alınabilecektir.

FenomenSes, 2010 yılından bu yana sektöründe başarıyla faaliyet gösteriyor. Müşterilerine en ünlü markaların ses, görüntü, ışık ve otomasyon sistemlerini sunan firmayı siz de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

İletişim numaraları: 0216 481 81 68 – 0554 772 15 51

Web: Fenomenses.net

 

 

 

Ses Mikseri Nedir, Ne İşe Yarar? ile Benzer Yazılar:

15 Mayıs 2018 Saat : 11:35

Ses Mikseri Nedir, Ne İşe Yarar? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar